21 Eylül 2023

Bir düşünelim…

Kullandığımız şampuanlar, temizlik malzemeleri; kozmetik ürünlerdeki canlı renkler, ojeler, allıklar; basınçlı gazlar (saç spreyleri), ilaçlar, yattığımız yataklar, süngerler, kumaşlar; dekorasyonda kullanılan mumlar….

Kimya her yerde..
İnsanoğlu ihtiyaçlarını gidermek için yıllardır kimyayı en temel madde olarak kullanıyor.
Peki bunca ürün hayatımıza, evimize nasıl giriyor?

Hiç düşündünüz mü?
Hadi gelin, birlikte bakalım….

Biz TET GLOBAL olarak çevremizde görüp görebileceğimiz her malzemenin üretim safhasında yer alan kimyevi hammaddeleri taşıyoruz. Taşımakla kalmıyoruz aynı zamanda bu taşıma kaplarını yıkıyoruz.

Söylemesi kulağa kolay gelse de proses olarak yüksek sıcaklıklar, çözücü malzemeler ve yüksek basınçlı buhar gerektiren bir prosesten bahsediyoruz.
Küçükken eline uhu yapışmayan var mı….? Nasıl çıkarmıştınız elinizden? Aseton? Bir kimyasalın çözücüsü başka bir kimyasal oldu değil mi…
Peki sıvı kimyasalların yüklemelerinden önce yıkama süreçleri neden bu kadar önem arz ediyor?
Doğru yapılan yıkama;
-Hijyen standartlarının korunmasına yardımcı olur; Özellikle ilaç yada gıda gibi sektöre ait taşımalarda yüklenilen ürünlerin hijyen standardını korur.
-Taşınan ürünün kontamine olma riskini düşürür.
-Farklı ürünlerin yüklemelerinden önce taşıma kabının yıkanması ve bir önceki ürünün iyice arındırılması her gönderinin bağımsız bir şekilde ele alınmasını sağlar.
-Konteynerın doğru ve sistematik temizliği onun kullanım ömrünü uzatır.
-Kullanılan teknoloji ve ürün geçişlerine ait özel yıkama prosedürleri ile hem zamandan kazanırız, hem de su ayak izimizi düşürerek gereksiz kullanımların önüne geçeriz.
Sürdürebilir lojistiği sağlamanın temel koşullarından biri geçmiş deneyimlerimizi teknoloji ile birleştirmekten ve bunu uygulayacak deneyimli ekibimizin dönüşüme ve gelişime hazır olmasından geçiyor.
İnsanların bir yerden başka bir yere gitme ihtiyacından başlayan bu lojistik yolculuğana TET GLOBAL olarak biz yıllardır eşlik ediyoruz.

Sizi de aramıza bekleriz…