Tank Konteyner Depolama

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın

Bizi Takip Edin

Tanker Depolama

Tanker Depolama, konteynerlerin içerdikleri kimyasal maddelerin özellikleri dikkate alınarak sınıflandırılması güvenli depolama hizmeti sunabilmek açısından önemlidir. Kimyasal maddeler belirlenen standartlara uygun olarak sınıflandırılmadığı takdirde tehlikeli reaksiyona girerek yangın ve patlamalara neden olabilir. TET Global Lojistik olarak, Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarında yer alan bilgiler doğrultusunda sınıflandırma işlemini yaparak kimyasal maddelerin güvenli depolanmasını sağlıyoruz. 

ABD Kimyasal Güvenlik Kurulu tarafından hazırlanan rapor, kimyasal maddelerden kaynaklanan kazaların %46’sının uygun olmayan depolama sonucu meydana geldiğini ortaya koymaktadır. “Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formlarının Hazırlanması ve Dağıtılması Hakkında Yönetmelik” kapsamında hazırlanan Malzeme Güvenlik Bilgi Formları kimyasal maddelerin içeriği, bileşenleri, toksikolojik, ekolojik, taşımacılık bilgileri, tehlikelerin tanıtımı vb. maddenin yapısına dair detaylı bilgiler içermektedir. Bu bilgilerin analiz edilerek kimyasal madde taşıyan konteynerlerin uygun şekilde sınıflandırılması konteyner depolama işleminin en önemli parçasıdır.  

ADR Tehlikeli Madde Taşımacılığı Mevzuatı kapsamında tankların gövdesinin ve donanım elemanlarının hizmete alınmadan önce ve sonrasında 2.5 ya da 5 yılda bir muayenesinin yapılması gerekmektedir. Yasalar çerçevesinde belirlenen depolama standartlarına uymanın yanında isteğe bağlı olarak, tehlike madde taşıyan konteynerleri 2.5 ve 5 yıllık testlere tabi tutuyoruz. Ayrıca konteyner depolama hizmeti kapsamında ekipman kontrolü, değişimi ve onarımı hizmetlerini de vererek konteynerlerin uzun süre güvenli bir şekilde depolanması için gerekli olan koşulları sağlıyoruz. 

 

Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu tarafından 1968’de yürürlüğe konulan Avrupa Antlaşması (ADR), kara yoluyla taşınan tehlikeli kimyasalların paketlenmesi ve işaretlenmesi, tehlikeli madde taşıyan araçların yapımında kullanılması gereken malzemelerin ve araçların operasyon kapsamının tanımlanması gibi teknik düzenlemeleri içermektedir. Antlaşma, tehlikeli kimyasal maddelerin çevre sağlığının ve güvenliğinin korunarak taşınmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu açıdan tehlikeli madde taşımacılığı yapan firmaların, operasyonlarını ADR kurallarına uygun olarak yürütmesi önem taşımaktadır. 

Tank Konteyner Depolama​ Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tank konteyner depolama nedir?

Tanker depolama hizmetleri kapsamında; her müşteri özelinde gelen talepler doğrultusunda ürünlerin mal kabulü, seçerek ayırt etme, teslim – tesellüm, paket açma, bölme, istifleme, yerleştirme, yenileme, yerlerini değiştirme, eksikleri tamamlama, toplama, ambalajlama ve yükleme işlemleri her bir ürünün özelliklerine göre gerçekleştirilmekte ve depolarda muhafaza edilmesi sağlanmaktadır. Bu kapsamda; sıvı, paletli, paletsiz, varil, dökme yük, ISO konteyner gibi değerli ürün ve malların depolarda muhafaza edilmesi hizmetleri sunulabilir. Tank konteyner depolama, konteynerlerin içermekte olduğu kimyasal maddelerin özellikleri dikkate alınarak sınıflandırılması ve güvenli bir depolama hizmeti sunulması noktasında çok önemlidir.

Tank konteyner depolama için hangi malzemeler kullanılır?

Endüstriyel tesislerde ya da nakliye firmalarında, sıvı ya da gaz formunda bulunan ürünleri saklama, taşıma ve nakliyesini sağlama amacıyla kullanılan bir depolama yöntemi olan tank konteyner depolama hizmetinde genellikle çelik, plastik ya da alümimyumdan yapılan kapalı silolar kullanılır. Tank konteyner depolama; ürünlerin depolanmasını, taşınmasını ve nakliyesini daha verimli, güvenli ve ekonomik bir hale getirmeyi başarır. Kullanılan tank konteynerleri pek çok farklı boyutta olabilir.

Tank konteyner depolama hangi sektörlerde kullanılır?

Tank konteyner depolama pek çok farklı sektör için en ideal depolama çözümü olarak kabul edilir. Sıvı ve gaz formundaki ürünlerin saklanması amacıyla özel olarak tasarlanan konteynerlerin kullanıldığı bir depolama yöntemi olan tank konteyner depolama kimya endüstrisi, gıda endüstrisi, denizcilik endüstrisi, tıp endüstrisi, petrol ve gaz endüstrisi başta olmak üzere pek çok farklı sektörde işlevsel bir çözüm olarak sıklıkla tercih edilir. Bunun en önemli nedeni ise, tank konteyner depolamanın geleneksel depolama yöntemlerine göre pek çok farklı avantaja sahip olmasıdır.

Tank konteyner depolama avantajları nelerdir?

Özel olarak tasarlanan kapalı silolar olan tank konteynerlarda ürünler güvenli bir şekilde saklanabilir. Sızdırmazlık özelliklerine sahip konteynerlar ürünlerin sızıntı yapmasını önler. Farklı boyut ve şekillerde tank konteynerları olduğundan depolama alanının büyüklüğüne ve ürünlerin özelliklerine uygun seçim yapma imkanı bulunur. Çeşitli taşıma araçlarına monte edilebilen konteynerlar ile güvenli taşıma sağlanabilir. Ürünlerin daha az alan kaplamasına olanak tanıyan tank konteyner depolama sınırlı depolama alanı bulunan işletmeler açısından en verimli çözümlerden biri olma özelliğine sahiptir.

Tank konteyner depolama güvenli midir?

Tank konteyner depolama hizmetleri bu alanda yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip profesyoneller tarafından gerçekleştirildiği takdirde güvenlidir. Tanker konteyner depolama faydalanılan sektörden bağımsız olarak güvenliğin ön planda tutulduğu bir sektör olduğu için hizmet alınacak firma seçimi titizlikle gerçekleştirilmelidir. Kimyasal maddeler depolanırken sınıflandırma belirli standartlara uygun olarak yapılmazsa kimyasal maddeler yangın ve patlama riskine neden olabilir. Bu yüzden Malzeme Güvenlik Bilgi Formları’ndaki bilgilere uygun sınıflandırma yapılarak güvenli tank konteyner depolama hizmeti verilebileceğini unutmamaya özen gösterilmelidir.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi : 09:00 – 18:00

Salı : 09:00 – 18:00

Çarşamba : 09:00 – 18:00

Perşembe : 09:00 – 18:00

Cuma : 09:00 – 18:00

C.tesi – Pazar : kapalı 

aykut karatas
aykut karatas
2022-09-11
Tank ve kimsayal taşımacılığının lider firmasıdır, dünya devi kimya firmalarına kendi fabrikalarında inhouse hizmet veriyorlar, tank yıkama işinde daha iyisi yok.
Hakan Abus
Hakan Abus
2021-03-08
Ülkemizin lojistik sektöründe kimyasal ürün taşıma alanında lider kuruluşudur. TGL Tetglobal, Türkiye içindeki taşımacılık ağı ve yetişmiş personeli ile hedefini yurt dışında Avrupa ülkelerine açmış ve bu ağıda genişletmeye doğru adımlarla devam ettirmektedir. Dünya üzerinde tank konteynerleri kapıdan kapıya ve limandan limana iş ortakları ve kendi bünyesinde oluşturduğu imkanlarla taşımaya başladığınıda eklemek isterim. Ayrıca kalite yönetimine verdiği önemle müşterilerine de güven vermektedir. SQAS sertifikalı hizmetleri, yıkama ve bakım tesisleri ile, bünyesine kattığı konteyner depolama hizmetleri ile farklılaşmaya devam ediyor. Taşımacılığın duayeni olan firma, filosuna kattığı yeni araçlarla ağını giderek güçlendirmektedir. Müşterilerine butik hizmet verdiğini söylemek bu koşullarda hatalı olmayacaktır. Kimyasal taşımacılığın gerekliliklerini tam anlamı ile işine yansıtan firma, ayrıca yıkama sertifikaları ile kontrol gücünü ve müşterilerine kimyasal madde konusunda derin bilgi birikimi ile oldukça farklı olduğunu hissettirmektedir. Yurt içi ve dışında noktadan noktaya müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedeflemiş olan firma, teknolojik atılımlarına da hız vermektedir. Global oyuncularla yapmış olduğu anlaşmalarda sanırım bunun en büyük kanıtı niteliğindedir.
Volkan Orhan
Volkan Orhan
2020-11-24
Burada çalışıyorum
nevzat yıldız
nevzat yıldız
2018-09-23
Çok bilgim yok firma hakkında
ABDULLAH HİLMİ EFENDİ
ABDULLAH HİLMİ EFENDİ
2018-08-29
Hizmet, ben bu firmada çalıştım, yarı kurumsal diyebilirim, çoğu firmaya göre iyi, anlaşma yaparken sağlama alın.