Kimyasal Tanker Yıkama

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın

Bizi Takip Edin

Kimyasal Tank Konteyner Yıkama

TGL Tet Global Lojistik olarak, günlük hayatta kullandığımız ürünlerin hammaddesi olan madeni yağlar ve katkıları, boya sektöründe kullanılan kimyasallar, yağ asitleri, yağ esterleri, temizlik sektöründe kullanılan hammaddeler ve kimyasallar, yapı kimyasalları, bağlayıcılar ve reçineler, latexler, monomerler ve akrilat gibi kimyasalların hijyenik bir ortamda taşınmasını sağlamak amacıyla Dilmak Tanker iş birliği ile kimyasal tanker yıkama hizmeti veriyoruz. Dilmak Kimyasal Tanker Yıkama ve Arıtma Tesisi ile operasyonlarımızı Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi tarafından belirlenen SQAS sürdürülebilir emniyet ve kalite standartlarına uygun olarak yürütüyoruz.

2004 yılında kurulan Dilmak Kimyasal Tanker Yıkama ve Arıtma Tesisi, kimyasal madde taşıyan tanker ve konteynerlerin sterilizasyonunu sağlayarak kimyasal maddelerin taşınması için gereken hijyenik ortamı sağlıyoruz. Tesis ISO 9001 Kalite Belgesi, Avrupa Temizleme Belgesi (ECD) ve Türkiye Temizleme Belgesi (KTTD) olan bir tesisdir, Avrupa standartlarında hizmet vermektedir.

Aynı anda 6 araç yıkama ve günde 20.000 ton arıtma kapasitesine sahip tesiste kimyasal madde taşıyan tanker ve konteynerlerin iç ve dış temizliği, alanında uzman çalışanlar tarafından yapılmaktadır. 

Kimyasal Tanker Temizliği ile kimyasal madde taşıyan tanker ve konteynerlerin iç bölmesinin sterilizasyonunda Butterworth tarafından geliştirilen “Buhar Çarpma Teknolojisi”ni kullanıyoruz. Bu teknoloji sayesinde daha az su, enerji ve temizlik kimyasalı kullanarak tankerlerin yıkama ve arıtma operasyonlarını maksimum verimle gerçekleştiriyoruz. Yıkama işlemini aracın ve taşınan ürünün türüne göre ve istenilen sıcaklıkta yapıyoruz. Kimyasal Tank Konteyner Yıkama operasyonlarında uzman çalışanlarımız ve kullandığımız otomasyon sistemleri ile minimum enerji, maksimum verimle hizmet sunuyoruz. 

Kimyasal tankerlerin yıkanması ve arıtılması sırasında oluşabilecek kimyasal atıkların çevresel risk oluşturmasını önlemek amacıyla T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen normlara uygun, çevre dostu hizmet veriyoruz. Böylelikle sağlıklı bir gelecek için çevresel sürdürülebilirliğe ve doğal kaynakların korunmasına katkı sağlıyoruz.

SQAS kara yolu taşımacılığı, aracılık yapan ve intermodal taşımacılık hizmeti veren şirketlerin performanslarını, kalite, güvenlik, sağlık, emniyet, çevresel ve kurumsal sosyal sorumluluk standartlarını belirleyen bir programdır. Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi, SQAS ile lojistik firmaların düzenli olarak denetimini sağlamakta ve sektörün hizmet kalitesini korumayı amaçlamaktadır. Bu açıdan SQAS, kimya lojistiği sektöründe önemli bir değerlendirme kriteri olarak kabul edilmektedir.

Tesisimizde bu ürünler yıkanmamaktadır: Sınıf 6 Maddeler, ACN (Akrilonitril), TDI (Toluen Diizosiyanat)

Kimyasal Tanker Yıkama Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kimyasal tanker yıkama nedir?

Özellikle akaryakıt ve gıdasal ürünlerin muhafaza edilmesinde ve taşınmasında kullanılan araçların temizlenmesi işlemi kimyasal tanker yıkama olarak adlandırılır. Kimyasal ürünlerin sahip olduğu MSDS özellikleri farklı olduğu için kimyasal tanker yıkama işleminin farklı şekillerde gerçekleştirilmesi gerekliliği doğabilir. Bununla birlikte hangi kimyasal ürün olduğundan bağımsız bir şekilde kimyasal tanker yıkama işlemleri mutlaka bu alanda deneyimli ve eğitimli uzmanlar tarafından, önceden belirlenmiş olan standartlara uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Tüm bu sürecin ardından müşteri özelinde gelen taleplere bağlı olarak kurutma ve mühürleme işlemlerinin yapılması gündeme gelebilir.

Kimyasal tanker yıkama neden gereklidir?

Tanklarda muhafaza edilen kimyasal maddeler, içerisinde bulundukları araçlarda yapışmaya neden olabilirler. Bu tür sorunların önlenmesi için detaylı kimyasal tanker yıkama işlemlerinden faydalanılması gerekir. Bununla birlikte titizlikle gerçekleştirilmesi gereken kimyasal tanker yıkama işlemi mutlaka profesyoneller tarafından uygulanmalıdır. Bu sayede tanker diplerindeki mevcut atıklar temizlenebilir, tanklar onarım sürecine sağlıklı bir şekilde girebilir, önceki dönemlerde muhafaza edilmiş ya da taşınmış yükün bıraktığı atıkları temizlenebilir, tanktaki kimyasal madde boşaltıldıktan sonra yeni yük almaya hazır hale getirilebilir.

Kimyasal tanker yıkaması nasıl yapılır?

Kimyasal tanker yıkama, tankerin daha önce taşıdığı yüklerin özelliklerine göre farklı yöntemlerle yapılabilir. Yanlış bir yöntem uygulamak, tankın kullanılamaz hale gelmesi riskini doğurabilir. Taşınacak ürünün değişeceği durumlarda yapılan zorunlu yıkama işlemlerinde çeşitli ekipmanlar kullanılabilir. Kullanılan ekipmanların yardımıyla tankerin kimyasal kalıntılarından tamamen arındırılması sağlanır. Açığa çıkan atık maddeler arıtma tesisleri bünyesinde arıtılmakta olup tankerler kimyasallardan tamamen arındırıldıktan sonra diğer yükü almaya hazır hale gelirler. Böylece alınan yeni yükün, bir önceki yük ile etkileşime girmesi engellenmiş olur.

Kimyasal tanker yıkama işleminin maliyeti nedir?

Kimyasal tanker yıkama işlemi maliyeti pek çok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kimyasal tanker yıkama işleminin kapsamı, temizlenecek tankerin boyutları, temizlenmesi gereken kimyasal maddenin özellikleri, kullanılması gereken ekipmanların özellikleri ve daha pek çok farklı unsur kimyasal tanker yıkama işleminin maliyetini etkiler. Bu nedenle standart bir kimyasal tanker yıkama fiyatı alınması yerine ihtiyaç duyulan işlemin kapsamı ve özellikleri değerlendirilerek bir kimyasal tanker yıkama işlemi fiyatı verilmesi daha doğru ve faydalı bir adım olarak kabul edilmelidir.Kimyasal tanker yıkama işlemi nasıl güvenli hale getirilir?

Kimyasal tanker yıkama işlemi, tehlikeli maddelerin depolanması ve taşınması ile ilgili endüstrilerde kritik öneme sahiptir. Tanker içindeki kalıntıların ve dış yüzeydeki kirliliğin temizlenmesini sağladığından hem insan sağlığı hem çevre güvenliği için vazgeçilmez bir adımdır. Temizlik işleminin güvenli bir şekilde tamamlanması için kimyasal tanker yıkama işlemi deneyimli profesyoneller tarafından, doğru ekipmanlar kullanılarak ve gerekli güvenlik önlemleri alınarak yapılmalıdır. Bu sayede kimyasal tanker yıkama işlemlerinde yüksek uluslararası standartların sağlanması mümkün olmaktadır.Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi : 09:00 – 18:00

Salı : 09:00 – 18:00

Çarşamba : 09:00 – 18:00

Perşembe : 09:00 – 18:00

Cuma : 09:00 – 18:00

C.tesi – Pazar : kapalı 

aykut karatas
aykut karatas
2022-09-11
Tank ve kimsayal taşımacılığının lider firmasıdır, dünya devi kimya firmalarına kendi fabrikalarında inhouse hizmet veriyorlar, tank yıkama işinde daha iyisi yok.
Hakan Abus
Hakan Abus
2021-03-08
Ülkemizin lojistik sektöründe kimyasal ürün taşıma alanında lider kuruluşudur. TGL Tetglobal, Türkiye içindeki taşımacılık ağı ve yetişmiş personeli ile hedefini yurt dışında Avrupa ülkelerine açmış ve bu ağıda genişletmeye doğru adımlarla devam ettirmektedir. Dünya üzerinde tank konteynerleri kapıdan kapıya ve limandan limana iş ortakları ve kendi bünyesinde oluşturduğu imkanlarla taşımaya başladığınıda eklemek isterim. Ayrıca kalite yönetimine verdiği önemle müşterilerine de güven vermektedir. SQAS sertifikalı hizmetleri, yıkama ve bakım tesisleri ile, bünyesine kattığı konteyner depolama hizmetleri ile farklılaşmaya devam ediyor. Taşımacılığın duayeni olan firma, filosuna kattığı yeni araçlarla ağını giderek güçlendirmektedir. Müşterilerine butik hizmet verdiğini söylemek bu koşullarda hatalı olmayacaktır. Kimyasal taşımacılığın gerekliliklerini tam anlamı ile işine yansıtan firma, ayrıca yıkama sertifikaları ile kontrol gücünü ve müşterilerine kimyasal madde konusunda derin bilgi birikimi ile oldukça farklı olduğunu hissettirmektedir. Yurt içi ve dışında noktadan noktaya müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedeflemiş olan firma, teknolojik atılımlarına da hız vermektedir. Global oyuncularla yapmış olduğu anlaşmalarda sanırım bunun en büyük kanıtı niteliğindedir.
Volkan Orhan
Volkan Orhan
2020-11-24
Burada çalışıyorum
nevzat yıldız
nevzat yıldız
2018-09-23
Çok bilgim yok firma hakkında
ABDULLAH HİLMİ EFENDİ
ABDULLAH HİLMİ EFENDİ
2018-08-29
Hizmet, ben bu firmada çalıştım, yarı kurumsal diyebilirim, çoğu firmaya göre iyi, anlaşma yaparken sağlama alın.